محدودیت فضای سالن روشنگران را بر ما ببخشید....


شهلا لاهیجی؛ مدیر انتشارات روشنگران در ابتدای این برنامه ی 3 ساعته، به معرفی از تازه های انتشارات روشنگران پرداخت. لاهیجی با اشاره به محدودیت ظرفیت سالن روشنگران برای اجرای برنامه هایی از این دست، عنوان کرد: «متاسفانه ظرفیت سالن روشنگران بسیار محدود است و چون ما اصرار داریم که روخوانی از نمایشنامه های بهرام بیضایی در دفتر روشنگران برگزار شود و ضمن اینکه از مجاری قانونی نیز به حرکت خود ادامه دهیم به همین خاطر باید با لطف شما علاقمندان برای ادامه دادن این حرکت فرهنگی، با محدودیت فضای سالن روشنگران کنار بیاییم و حضور گرم شما را در این مکان برای رسیدن به هدف اصلی مان؛ یعنی ارتقاء سطح فرهنگی و بالا بردن ارزش کتابخوانی غنیمت شماریم. به همین خاطر برای رسیدن به اهدافمان باید محدودیت فضا را بر ما ببخشید...»

در ادامه دو اثر تحت عناوین «مجموعه داستان کوتاه لاک نقره ای»؛ نوشته ی علیرضا زندی و «زن در ایران باستان» به قلم مریم عنبرسوز در این روز رونمایی شد. 

«لاک نقره ای» عنوان پنجمین مجموعه داستان های کوتاه علیرضا زندی است که فضای نگارش داستان هایش، در ژانر جنایی ساخت و پرداخت شده است؛ به گونه ای که پایان بندی بعضی از داستان ها گاه به مجازات ختم شده و گاه موضوع داستان، تنها روایتگر اتفاقی جنایی است.

کتاب «زن در ایران باستان» با رویکردی به جایگاه زنان در ایران باستان، پاسخ روشنی است بر بخشی از ابهامات تاریخ خاورمیانه.

این برنامه با معرفی تازه های روشنگران آغاز شد و با روخوانی از نمایشنامه «سهراب کشی» توسط گروه تئاتری که زیرنظر هادی سروری فعالیت داشتند به کار خود پایان داد.

«سهراب کشی» قصه ی جوان کشی است. سهراب کشی قصه ی پدرسالاری و برتری پیران بر جوانان است. بیضایی خالق این اثر با زیرکی این داستان را طوری روایت می کند که گویی رستم از همان ابتدای امر از داشتن پسری آگاه بوده است. از اینجاست که تراژدی «رستم و سهراب» ابعاد دیگری پیدا می کند...

در انتهای برنامه کلیه آثار نشر روشنگران و دامون، با 30% تخفیف به علاقمندان عرضه شد.   

 

    

 

 

 

 

 

 

 


درح خبر : 1391-03-06
بازدید : 4381نظر کاربران :


نظر شما در باره این خبر :


تماس با ما

بازدید امروز : 377
بازدید دیروز : 1046
بازدید ماه جاری : 42935
کل بازدید ها : 50456
 

کاربران آنلاین :  2
 

  تلفن دفتر فروش : 88723936 - 88722665
  نمابر : 88722665 
  ایمیل : roshangaran68@gmail.com 
  آدرس : خیابان یوسف آباد میدان فرهنگ – خیابان 33 – نبش آماج – شماره 21- واحد 3

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات روشنگران می باشد.