سمانه امیری و «کمی آن طرفتر»...


سایت روشنگران: کتاب «کمی آن طرفتر» روایت یک جنگ است؛ جنگی نابرابر، جنگ «هستی» با «نیستی»، جنگ «غم» با «شادی»، جنگ «اراده» با «ناتوانی». و قهرمان میدان این مبارزه، دختر نوجوان سیزده ساله‌ایست که لحظه لحظه‌ی این نبرد بی‌امان را برای ما واگویه می‌کند. سمانه قهرمان پیروز این نبرد، در این کتاب برای ما می‌گوید که بر او چه گذشت. چگونه جنگید و چگونه پیروز شد.

آنچه در ادامه می‌خوانید یادداشتی است از سمانه امیری؛ نویسنده‌ی کتاب «کمی آن طرفتر».

 

«ما زندگی می‌کنیم، خاطره می‌سازیم، با سرعت به جلو می‌رویم، اما گاهی روزگار، آسمان زندگی ما را غبارآلود می‌کند و رنگ‌های به ظاهر تلخی از خود به ما نشان می‌دهد، دستمان را می‌گیرد و می‌ایستاند، که صبر کن، به کجا چنین شتابان؟ فکر کن، درک کن، رشد کن...

گاهی تلخی درک بعضی چیزها تا آخر عمر رهایت نمی‌کند اما گاهی درک بعضی چیزها در کنار تلخی می‌تواند برای خودت و دیگران تجربه شیرینی شود...

و این انتخاب توست...

سرطان حادثه‌ای بود که در اوج نوجوانیِ من با من شکوفا شد...

سرگذشت من یک انتخاب بود، بین بودن یا نبودن، بین تسلیم شدن یا جنگیدن و بین عشق و تنفر.

سخت گذشت اما گذشت و تبدیل به یک سرگذشت شد، يك قصه، مثل میلیون‌ها سرگذشت دیگر که هرکدام مختص به یک نفر است، شاید شبیه به هم باشند اما هرکدام ویژگی خاص خودش را دارد و با دیگری فرق می‌کند...»

 

بخشی از متن کتاب «کمی آن طرفتر»:

«حالا دیگر خانه با آغوش گرم خود در انتظارم بود... چه لحظه‌ی شگفت‌انگیزی! لحظه‌ای که شاید هر روز برای ما اتفاق می‌افتد بدون توجه به لذتی که در آن نهفته است، ولی من دیگر می‌توانستم کاملا لمس‌اش کنم.

در بین راه مشغول نگاه کردن آدم‌ها و خیابان‌ها، آسمان و درخت‌هایی بودم که حالا رنگ دیگری به خود گرفته بودند. شاید اگر احساساتم تماشاشدنی بود، تمام آدم‌ها دوست داشتند فقط به من نگاه کنند و لذت ببرند.

به خانه که رسیدیم، منتظر پارک کردن اتومبیل بابا نشدم. از ماشین پیاده شدم و به طرف خانه دویدم. از پله‌ها و راهرو گذشتم و علی‌رغم توصیه‌ی دکتر که گفته بود، کانت بدنم پایین است و احتمال داشت نفوذ میکروب از طرف بدن آدم‌های دیگر برایم خطرناک باشد، خودم را در بغل خواهرانم انداختم. از فرط خوشی تک‌تک آن‌ها را بغل کردم، با تمام وجود لمس کردم و بوسیدم. شک نداشتم که علم پزشکی مثل بسیاری دیگر از رشته‌های علوم، از درک خیلی چیزها عاجز است!»

 

لینک خرید کتاب «کمی آن طرفتر» در سایت روشنگران:

http://roshangaran-pub.ir/bookshow/B718725933

 

 


نویسنده : سمانه امیری
درح خبر : 1395-04-31 19:50
بازدید : 6669نظر کاربران :


نظر شما در باره این خبر :اخبار مرتبط :

تماس با ما

بازدید امروز : 332
بازدید دیروز : 1046
بازدید ماه جاری : 42890
کل بازدید ها : 50411
 

کاربران آنلاین :  1
 

  تلفن دفتر فروش : 88723936 - 88722665
  نمابر : 88722665 
  ایمیل : roshangaran68@gmail.com 
  آدرس : خیابان یوسف آباد میدان فرهنگ – خیابان 33 – نبش آماج – شماره 21- واحد 3

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات روشنگران می باشد.