مروری بر زندگی تراجنسیتی هامروری بر زندگی تراجنسیتی ها

کتاب حاضر، حاوی اطلاعاتی است که از افراد ترنسجندر، و متخصصان این حوزه دریافت شده است و درمجموع درباره وضعیت افرادی است که هویت جنسیتی درونی آنها، با جنسیت انتسابی هنگام تولدشان در تضاد است؛ لذا همواره به چگونگی ایجاد تغییرات در جسم خود برای رسیدن به صفات جنسی دلخواه، مطابق با روح و روان خود می‌اندیشند. به بیان ساده‌تر، ترنسجندرها، افرادی هستند دارای روح سالم در جسمی که آن را متعلق به خود نمی‌دانند که همین امر، به جدال دائم و مستمر بین روح و جسم آنها می‌انجامد. این افراد همواره روحشان را در اسارت جسمی می‌پندارند که متعلق به آنها نیست که این تناقض، کشمکش ناعادلانه‌ای را بر جان و زندگی انها تحمیل می‌کند. بر اساس اظهار نظر متخصصان این حوزه، ریشه پیدایش این تضاد، به دوران جنینی آنان بازمی‌گردد؛ ولی علیرغم فرضیات متعدد، تاکنون دلیل روشن پزشکی درباره «ملال جنسیتی» ارائه نشده است؛ اما نتیجه مطالعات جهانی روانشناختی و جنسیت، به وضوح بیان می‌کند که این افراد، هرگز اراده و اختیاری در آنچه که هستند ندارند، درنتیجه بسیاری از آنها برای دستیابی به هویت واقعی خود، جراحی «تطبیق جنسیت» را به عنوان تنها راه نجات از این تناقض ناخواسته انتخاب می‌کنند؛ انتخابی با مخاطرات احتمالی متعدد، و هزینه‌های گزاف.

متاسفانه، بعضی از اعضای خانواده، و افرادی در جامعه، به دلیل عدم آگاهی درباره ماهیت آفرینش افراد ترنسجندر، و نیز به دلیل عدم اطلاع از علت تناقضات آشکاری که در رفتار فطری با جنسیت بیولوژیکی‌شان وجود دارد، آنها را شدیدا مورد بی‌مهری و گاه رفتار ظالمانه قرار می‌دهند که این خود درد بزرگ دیگری است بر سایر تالمات روحی آنها.
در این کتاب، به ماجراهای حیرت‌انگیز و قابل تامل زندگی تعدادی از آنها، از زبان خودشان، به شیوه‌ای دقیق و موشکافانه پرداخته شده است.
همچنین در بخشی از کتاب، چکیده اظهار نظر پزشکان و متخصصان درباره ویژگی‌ها، شرایط و جراحی‌های تطبیق جنسیت ترنسجندرها، منعکس شده است. در بخشی دیگر، حجت‌الاسلام دکتر محمدمهدی کریمی‌نیا، راجع به مسائل فقهی و حقوقی این افراد بعد از تطبیق جنسیت، به تفصیل سخن گفته‌اند.


قیمت پشت جلد : 70000 تومان
قیمت با تخفیف (20%) : 56000 تومان
تعداد بازدید : 1086


نمایش مروری بر زندگی تراجنسیتی ها


مشخصات تکمیلی

گروه : روانشناسی
نویسنده : مهری شاه حسینی - محمود شاه حسینی
قیمت با تخفیف : 56000 (20%) تومان
تاریخ چاپ : 1400
نوبت چاپ : اول
وضعیت : چاپ شده
تعداد صفحات : 208
تاریخ ثبت کتاب در کتابخانه : 1400-04-07 10:34


تماس با ما

بازدید امروز : 1341
بازدید دیروز : 1894
بازدید ماه جاری : 40339
کل بازدید ها : 47860
 

کاربران آنلاین :  2
 

  تلفن دفتر فروش : 88723936 - 88722665
  نمابر : 88722665 
  ایمیل : roshangaran68@gmail.com 
  آدرس : خیابان یوسف آباد میدان فرهنگ – خیابان 33 – نبش آماج – شماره 21- واحد 3

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات روشنگران می باشد.